تبلیغات
هرچی تو بخوای!!! - ماساژ جادویی برای رفع خستگی چشم

نویسنده :یاسی
تاریخ:یکشنبه 20 فروردین 1391-09:29 ق.ظ

ماساژ جادویی برای رفع خستگی چشم

ماساژجادویی برای رفع خستگی چشم

ریافت این ماساژ كه از جمله ساده‌ترین ماساژهای رفع خستگی عضلات چشم است به ما كمك می‌كند تا نیروی از دست رفته عضلات چشم را به آن‌ها باز گردانیم و با تسریع جریان گردش خون در این ناحیه از بروز خشكی و دردهای احتمالی ناشی از آن در چشم و عضلات اطراف آن پیشگیری كنیم.
این ماساژ را با روغن گیاهی تجربه كنید

برای ارائه این ماساژ و بهبود خستگی چشم می‌توانید از روغن نیز استفاده كنید. یكی از بهترین روغن‌ها برای ماساژ اطراف چشم روغن زیتون و روغن جوانه گندم است. برای شروع، صورت و چشمان‌تان را از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی پاك كرده و آن را كاملا خشك كنید. سپس با كمك روغن‌هایی مثل روغن زیتون، روغن جوانه گندم، روغن هسته انگور یا روغن بادام كه در گروه روغن‌های زود جذب قرار دارند سرانگشتان‌تان را آغشته كرده و برای ماساژ دادن صورت آماده شوید. این ماساژ را می‌توانید روی صورت خود یا صورت دیگر اعضای خانواده اجرا كنید.

این نقطه را 3 دقیقه ماساژ دهید

حدفاصل 2 چشم فاصله‌ای وجود دارد كه از آنجا پل بینی آغاز می‌شود. در 2 طرف این پل نقطه‌ای وجود دارد كه ماساژ دادن آن تاثیر زیادی در كاهش خستگی چشم و عضلات این ناحیه دارد. برای ماساژ این نقطه ابتدا چشم‌های خود را ببندید و پس از آغشته‌كردن سبابه 2 انگشت این نقطه را به‌مدت 3 دقیقه به آرامی ماساژ دهید. دقت كنید كه فشار سرانگشتان‌تان آرام و ملایم باشد و حركت پوست و عضلات لطیف این ناحیه را زیر پوست خود احساس كنید. این ماساژ نخستین مرحله برای افزایش میزان جریان گردش خون در عضلات ناحیه چشم و رفع خستگی محسوب می‌شود. توصیه می‌شود افرادی این ماساژ را به نزدیكان‌شان ارائه دهند كه ناخن بلند نداشته باشند. ناخن بلند مانع از ارائه صحیح ماساژ به عضلات چشم شده و امكان آسیب‌زدن به پوست اطراف ناحیه چشم را تشدید می‌كند.

عضلات بیرونی چشم را فراموش نكنید

عضلات بیرونی چشم درست در زاویه خارجی چشم قرار گرفته‌اند. این عضلات بسیار حساس و لطیف هستند و باید مراقب بود كه با فشار بیش از حد انگشتان به آن‌ها آسیب وارد نشود. برای ماساژ این نقطه كافی است نرمی انگشتان سبابه را نزدیك به زاویه خارجی چشم‌ها قرار دهید و با حركت‌های دورانی اما آرام عضلات این ناحیه را ماساژ دهید. ماساژ این ناحیه علاوه بر تغذیه و آبرسانی مناسب سلول‌ها و بافت‌های این ناحیه به تخلیه خستگی از این ناحیه كمك كرده و موجب ریلكسی عضلات چشم می‌شود. هر چه میزان ریلكسی عضلات چشم به‌ویژه در زاویه چشم‌ها بیشتر باشد احتمال بروز چروك‌های سطحی و عمیق در این ناحیه نیز كاهش می‌یابد.

ماساژ عضلات شقیقه و تسكین تنش‌ها

پس از انجام ماساژ نقطه درونی و بیرونی چشم، نوبت به عضلات شقیقه می‌رسد كه در ارتباط نزدیك با عضلات ناحیه چشم است. برای ماساژ لازم است از هر 2انگشت سبابه‌خود كمك بگیرید. تنها كافی سرانگشتان‌تان را روغنی كرده و بند اول انگشتان سبابه را روی شقیقه‌ها بگذارید. در این مرحله كافی است با حركات دورانی عضلات شقیقه و عضلات نزدیك به زاویه بیرونی چشم را ماساژ دهید. این ماساژ علاوه بر این‌كه به رفع تنش و خستگی چشم‌ها به‌دلیل انجام فعالیت‌ها و كار روزانه كمك می‌كند، موجب آرامش اعصاب این ناحیه شده و ماساژ گیرنده را آرام و ریلكس می‌كند.

انتقال انرژی به چشم‌ها با ماساژ

در ناحیه پس سر نیز 2 نقطه وجود دارد كه در انتقال انرژی و ایجاد جریان گردش خون مناسب در عضلات چشم بسیار موثر است. این 2 نقطه كه درست در ناحیه رویش موها در پشت سر قرار دارند را با كمك 2 انگشت شست به آرامی ماساژ دهید. بهترین ماساژ برای این نقطه ارائه ماساژ دورانی خفیف است كه در مدت زمان 3دقیقه به مرور بر میزان فشار سرانگشتان شست افزوده می‌شود. تنها مراقب باشید كه میزان این فشار به حدی نرسد كه موجب آزار ماساژ گیرنده باشد. این ماساژ را می‌توانید هم با كمك روغن و هم بدون روغن روی نقاط پس‌سری اجرا كنید.

تخلیه خستگی از ناحیه سر و گردن

در آخرین مرحله برای ایجاد ریلكسی و تخلیه خستگی و انرژی‌های منفی از ناحیه سر بهترین كار ماساژ نقاط روی شانه است. این نقاط كه در 2 طرف گردن و در حد فاصل مساوی میان گردن و شانه قرار گرفته است را با كمك هر دو انگشت شست و سبابه ماساژ دهید. این نقطه را میان دو انگشت گرفته و با فشارهایی كه به مرور قوی‌تر می‌شود یك تا 3 دقیقه ماساژ دهید. این ماساژ كمك می‌كند تنش‌های ناحیه سر و گردن كم شده و اعصاب این ناحیه ریلكس و آرام شود. با آرامش یافتن اعصاب این ناحیه اعصاب چشم نیز به مرور به ریلكسی می‌رسند.نکته : ارائه ماساژ عضلات ناحیه چشم، خواص متعددی دارد. یكی از مهم‌ترین این خواص از بین بردن خستگی‌ها و فشارهایی است كه در طول روز در این عضلات به‌وجود می‌آید. همه ما در طول روز به‌دلیل قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید، انجام فعالیت‌های اداری، كار با كامپیوتر، تماشای تلویزیون، مطالعه، دوخت و دوز و بسیاری دیگر از كارهای روزمره از چشمان‌مان كار می‌كشیم اما كمتر به رفع خستگی و تخلیه فشارها و تنش‌های این عضو مهم فكر می‌كنیم. ارائه ماساژ به عضلات ناحیه چشم علاوه بر رفع خستگی و افزایش توانایی و قدرت بینایی در افراد به پیشگیری از پیری زودرس پوست در این ناحیه نیز كمك می‌كند. به این ترتیب كه هر چه میزان خستگی و فشاری كه بر عضلات این ناحیه وارد می‌شود كمتر باشد از میزان چین و چروكی پوست در این ناحیه نیز كاسته می‌شود. بنابراین توصیه می‌كنیم هر شب پیش از خواب این ماساژ را دست كم روی عضلات چشم خود اجرا كنید.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir