تبلیغات
هرچی تو بخوای!!! - عجیب ترین بیماری های دنیا+ عکس

نویسنده :یاسی
تاریخ:یکشنبه 17 اردیبهشت 1391-11:39 ق.ظ

عجیب ترین بیماری های دنیا+ عکس

عجیب ترین بیماری های دنیا

بیماری های متفاوت بسیاری زیادی در سراسر جهان وجود دارند و برخی از آن ها بسیار معمولی هستند و ممکن است سالیانه دو یا سه بار به آن ها مبتلا بشویم اما برخی دیگر بسیار نادر یا عجیب هستند.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، بیماری های نادر در نوع خود بسیار سخت هستند چرا که باعث می شوند تا افرادی که به آن ها مبتلا هستند بسیار زجر بکشند. در ادامه به برخی از این بیماری های عجیب و نادر اشاره می کنیم.

*Elephantiasis : بزرگی اعضای بدن

این بیماری به افرادی تعلق می گیرد که دارای اعضای بسیار بزرگ در برخی از قسمت مانند پا یا بازو هستند. این بیماری بیشتر به کمک پشه ها و به خاطر برخی انگل هایی است که این حشرات با خودشان حمل می کنند و سپس وارد بدن انسان می کنند. این بیماری 120 میلیون نفر را در دنیا مریض کرده است که 40 میلیون آن ها بسیار سخت مریض هستند.


این بیماری به نوعی بسیار خاموش نیز است چرا که بعد از نیش زدن پشه ممکن است تا چندین سال نشانه هایی از ان برای شما پیدا نشود و ناگهان بروز پیدا می کند و دیگر کاری از دست فرد بیمار بر نمی اید.

*Progeria: بچه های 80 ساله

این بیماری به خاطر برخی اختلالات در خون بچه ها به وجود می َآید و باعث می شود تا آن ها دچار بیماری شوند که به نظر سنشان 80 ساله می آید. این بیماری همچنین باعث می شود که افرادی که به آن مبتلا هستند خیلی زود بمیرند چرا که ان ها به سرعت از بین می روند و استخوان های ضعیفی دارند و اندام های داخلی شان خیلی زود از کار می افتد.


*سندروم انسان های گرگی:

وقتی افراد به صورت غیر عادی بر روی صورت یا دیگر اعضای بدنشان می در می آورند دچار بیماری سندرم انسان های گرگی شده اند. این افراد به طور کامل با مو پوشیده می شوند و نشان های گرگ بودن را به جز درندگی و دندان های تیز می توانید در ان ها پیدا کنید.


*فرار از خورشید:

شاید یکی از سخت ترین بیماری ها فرار از نور خورشید باشد که برخی از افراد مختل به آن مبتلا هستند. این افراد اصلا نمی توانند به زیر آفتاب بروند و در صورت نزدیک شدن به آفتاب دچار دردهای مختلف و همچنین تاول هایی نیز روی پوست آن ها نمایان می شود که خود برای این افراد بسیار زجر آور است.


*پوست آبی ها:

این افراد در دنیا تعداد زیادی ندارند اما بسیار معروف هستند و یکی از مهمترین آن ها خانواده ای بودند که در یکی از شهرهای ایالت کنتاکی زندگی می کردند. این افراد دارای پوست های آبی رنگ هستند و منشا این بیماری نیز در ان ها همچنانبه عنوان یک راز می ماند که کسی به ان دست پیدا نکرده است. البته این بیماری ارثی نیز هست.