تبلیغات
هرچی تو بخوای!!! - هفت كلید طلایی برای ممتاز شدن

نویسنده :یاسی
تاریخ:چهارشنبه 19 بهمن 1390-04:19 ب.ظ

هفت كلید طلایی برای ممتاز شدن

1. به خدا توکل کنید. خدا بهترین ها را برایتان می خواهد. این جمله را آویزه ی گوش کنیم: « هر گاه خداوند تو را به لبه ی پرتگاه برد، باز به او اعتماد کن؛ چون یا تو را از پشت خواهد گرفت یا پرواز را به تو خواهد آموخت ».

2. اشتیاقتان را بیابید. فعالیتی را دنبال کنید که عاشقش هستید و از انجام آن لذت می برید. عشق و علاقه موجب انگیزه، امید و شکوفایی استعدادهای ناب خدادادیتان می شود. همیشه از خود بپرسید: چه کاری به من حس ارزشمندی می دهد؟ چه کاری را بهتر از همه انجام می دهم؟ چه کاری را حاضرم بدون پول انجام دهم؟

3. هدف گذاری کنید. تا وقتی ندانید به کجا می خواهید بروید، آیا اهمیتی دارد از چه راهی، چگونه و در چه زمانی برسید؟! لطفا این سوالات را از خودتان بپرسید: می خواهم چه کاری انجام دهم؟ چه شغلی می خواهم داشته باشم؟ چه میزان درآمد می خواهم؟ موقعیت اجتماعی مطلوب من چیست؟ و ...

4. برنامه ریزی کنید. بدون برنامه ریزی مدون و منظم هیچ کار مفیدی نمی توان انجام داد. برنامه ریزی منظم موجب می شود از لحظه لحظه ی عمر باارزشمان لذت ببریم و دچار استرس بیهوده نشویم. اگر با برنامه در راستای اهدافمان حرکت نکنیم و کارهایمان را منظم انجام ندهیم، آخرش به پشیمانی و غلط کردن منجر خواهد شد!!

5. ابتدا کارهای دشوار و مهم را انجام دهید. متاسفانه اکثر ما ابتدا درس های آسان و کارهای غیر ضروری را انجام می دهیم و مدام از رنج و زحمت کارهای دشوار و ضروری طفره می رویم. افراد موفق ابتدا خدمت کارهای ضروری و دشوار خود می رسند، سپس به فعالیت های ساده و خوشایند می پردازند. دوستان عزیزم یادتان باشد: اگر به خود سخت بگیریم، زندگی ساده و خوشایند می شود ولی اگر به خود آسان بگیریم، زندگی وحشتناک می شود.

6. سامانه ی منظم افزایش اعتماد به نفس راه اندازی کنید. واقعا اعتماد به نفس ضروری است و بدون آن نمی توان به کاری دست زد. اعتماد به نفس چیزی نیست که یک روزه آن را به دست آورید و تا آخر عمر داشته باشد. باید به طور منظم آن را افزایش دهید. نتایجی که از برنامه ریزی و فعالیت منظم به دست می آورید را مورد بررسی قرار دهید. این گونه شاهد پیشرفت روزافزون خود خواهید بود و به اعتماد به نفسی خواهید رسید که تصورش هم نمی کردید. یک راه ساده و بسیار مفید دیگر کمک به دیگران است. هر روز حداقل به 3 نفر کمک کنید و از 3 نفر تعریف و تمجید کنید و از نتایجی که می گیرید شگفت زده شوید!

7. لطفا احساساتتان را بروز دهید. خودتان را تخلیه کنید.وقتی موفق می شوید، بالا پایین بپرید؛ فریاد بکشید؛ شادی کنید. وقتی هم خدایی ناکرده اتفاق بدی افتاد، گریه کنید. این اشکالی ندارد. بگذارید دیگران هر چه می خواهند بگویند، به شما ربطی ندارد!

پروردگارا! آرامش را همچون دانه های برف، آرام و بی صدا بر سرزمین قلب کسانی که برایم عزیز هستند، جاری بگردان.
منبع: http://studentsuccessway.mihanblog.com